DKK 179,00

Vi anbefaler også

FØRSTEHJÆLPSSÆT HUND OG KAT
SE INDHOLD UNDER BESKRIVELSEN
BØRSTE OG KARTE
FØLSOM HUD OG GROV BØRSTNING
MASSAGEBØRSTE
TAGER LØSE HÅR
Produktbeskrivelse
Feliway spray hjælper din kat til at finde ro i stressede situationer.

Når katten føler sig tryg i sine omgivelser, viser den dette ved at gnide hovedet mod f.eks. møbler, dørkarme og gardiner, hvorved såkaldte ansigtsferomoner overføres til disse genstande. Ansigtsferomoner er duftstoffer, som giver et signal til katten om ro. Når der sker en forandring i kattens omgivelser (f.eks. flytning til nyt hus eller feriebolig, ommøblering, familieforøgelse eller dyr, besøg hos dyrlæge osv.) eller hvis katten er ængstelig, kan der udvikles en tilstand af stress og utilpashed. Stress hos en kat kan læses i at dens adfærd forandres, og katten kan begynde at urinmarkere, kradse og få nedsat ædelyst og lyst til leg og kontakt. I disse situationer hjælper Feliway katten til at genfinde sin naturlige balance.

Brugsvejleding:
rengør de områder, hvor katten har tisset eller besørget. Husk at benytte en spritopløsning for at fjerne duftspor. Undlad at benytte citrus, da det afskrækker katte. Når stederne er tørre, spray da Feliway på området. Spray en gang dagligt. Suppler evt. med en Feliway diffuser for at øge kattens fornemmelse af tryghed.
Feliway kan også sprayes direkte ind i kattens transportkasse.

Indhold:
F3 analog af kattens ansigtsferomon (10%),ethanol (60 ml)

OBS!
Spray ikke direkte på katten.
Specifikationer
Varenummer 3411112133697
Bruttovægt 162 g
Mærke feliway
Dyregruppe kat
Funktion beroligende
Problem nervøsitet
Type spray
Ingredienser


Video




Varen er tilgængelig i følgende butikker:

Listen angiver ikke om varen er på lager, kun i hvilke butikker hvor varen føres. Efterspørgsel på om varen er på lager kontaktes butikken.
Aabenraa
Langebro 40 B
6200 Aabenraa
Telefon: 73 62 00 73
Email: aabenraa@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Aalborg
Stenbukken 4 - City Syd
9200 Aalborg SV
Telefon: 98 18 66 81
Email: aalborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Aarhus, Risskov
Ravnsøvej 50
8240 Risskov
Telefon: 87 46 05 00
Email: risskov@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Aarhus, Skejby
Graham Bells Vej 3
8200 Aarhus N
Telefon: 86 22 78 80
Email: skejby@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Aarhus, Tilst
Anelystparken 11 B
8381 Tilst
Telefon: 86 10 90 63
Email: tilst@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 19:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Aarhus, Viby
Ringvej Syd 96
8260 Viby
Telefon: 86 14 18 47
Email: viby@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 16:00
Brøndby
Søndre Ringvej 41 B
2605 Brøndby
Telefon: 43 76 02 42
Email: broendby@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Esbjerg
Østre Gjesingvej 23
6715 Esbjerg N
Telefon: 76 11 95 96
Email: esbjerg@petworld.dk

Mandag - Torsdag
10:00 - 18:00
Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Fredericia
Vejlevej 101 F
7000 Fredericia
Telefon: 75 95 95 07
Email: fredericia@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 15:00
Søndag
10:00 - 15:00
Frederikshavn
H.C. Ørstedsvej 3 B
9900 Frederikshavn
Telefon: 98 41 01 04
Email: frederikshavn@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Haderslev
Sverigesvej 2 D
6100 Haderslev
Telefon: 74 52 16 11
Email: haderslev@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Helsingør
Birkedalsvej 21
3000 Helsingør
Telefon: 49 25 29 29
Email: helsingoer@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Herlev
Herlev Hovedgade 35
2730 Herlev
Telefon: 44 94 40 10
Email: herlev@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 17:00
Herning
Silkeborgvej 102 F
7400 Herning
Telefon: 97 14 15 74
Email: herning@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Hjørring
Bispetorv 32
9800 Hjørring
Telefon: 98 33 22 10
Email: hjoerring@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
09:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Holstebro
Nyholmvej 3
7500 Holstebro
Telefon: 97 12 04 00
Email: holstebro@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Horsens
Høegh Guldbergs Gade 19B
8700 Horsens
Telefon: 75 65 31 80
Email: horsens@petworld.dk

Mandag - Torsdag
10:00 - 18:00
Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 17:00
Hørsholm
Kongevejscentret 10
2970 Hørsholm
Telefon: 87 39 06 00
Email: hoersholm@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Kolding
Albuen 19 C
6000 Kolding
Telefon: 75 51 95 03
Email: kolding@petworld.dk

Mandag - Torsdag
09:30 - 18:00
Fredag
09:30 - 19:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Kolding, Vonsild
Vonsildvej 1
6000 Kolding
Telefon: 75 50 50 09
Email: vonsild@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Næstved
Vestergårdsvej 18
4700 Næstved
Telefon: 55 70 03 33
Email: naestved@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:00 - 19:00
Lørdag
09:00 - 17:00
Søndag
09:00 - 17:00
Odense
Gørtlervej 11
5230 Odense M
Telefon: 63 95 01 99
Email: odense@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 17:00
Odense, Bolbro
Grønløkkevej 9 E
5000 Odense C
Telefon: 66 13 15 07
Email: bolbro@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 19:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Randers
Marsvej 19
8960 Randers SØ
Telefon: 86 42 00 19
Email: randers@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Ribe
Moltkes Allé 16
6760 Ribe
Telefon: 75 41 19 19
Email: ribe@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 17:30
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Silkeborg
Nørrevænget 45 B
8600 Silkeborg
Telefon: 86 44 55 69
Email: silkeborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Skive
Holstebrovej 76 A
7800 Skive
Telefon: 97 56 56 28
Email: skive@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Sønderborg
Grundtvigs Plads 10
6400 Sønderborg
Telefon: 74 47 01 01
Email: soenderborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Svendborg
Vestergade 167 A
5700 Svendborg
Telefon: 62 20 31 19
Email: svendborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 17:30
Lørdag
09:30 - 15:00
Søndag
10:00 - 15:00
Vejle
Enghavevej 9
7100 Vejle
Telefon: 75 72 07 08
Email: vejle@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 15:00
Søndag
10:00 - 15:00
Viborg
Holstebrovej 81 G
8800 Viborg
Telefon: 86 72 12 00
Email: viborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
´