Gratis levering* ✓ 97% af ordrerne leveres dagen efter ✓


DKK 99,00
2 stk. DKK 179,95
Spar DKK 18,05
3 stk. DKK 239,95
Spar DKK 57,05

  Bland med andre varianter

2 stk. DKK 179,95 Spar DKK 18,05
3 stk. DKK 239,95 Spar DKK 57,05
PRO PLAN JUNIOR MULTIPACK KATTEMAD
PRO PLAN JUNIOR MULTIPACK KATTEMAD
850 G
PRO PLAN STERILISED MULTIPACK KATTEMAD
PRO PLAN STERILISED MULTIPACK KATTEMAD
850 G
PRO PLAN HOUSECAT MULTIPACK KATTEMAD
PRO PLAN HOUSECAT MULTIPACK KATTEMAD
850 G
PRO PLAN DELICATE MULTIPACK KATTEMAD
PRO PLAN DELICATE MULTIPACK KATTEMAD
850 G

Vi anbefaler også

HVID RADIATORSENG
VASKBAR VED 30 GRADER
KATTEMALT
FREMMER FORDØJELSEN
HVID KATTEDØR MED 2 INDSTILLINGER
INDVENDIG L 17 X B 16,2 CM
Produktbeskrivelse
Pro Plan Housecat Multipack er et super lækkert vådfoder, som din kat vil elske.

Pakken består af 10 poser med 85 g. i hver, som indeholder lækre og møre laksestykker i sovs.

Vådfoderet er medvirkende til at reducere antallet af hårboller hos din kat, samtidig med at det reducerer lugten i kattebakken og hjælper din kat på vej mod en sund og smidig kropsbygning.

Foderet medvirker også til at reducere diverse hudreaktioner som katten måtte opleve i henhold til sensitiv hud. 
Det er bevist at pro Plan Nutrisavour Housecat har en positiv virkning på kattens fordøjelse, hvilket skyldes ingredienserne af den høje kvalitet. 

Vigtige fordele

  • Aminosyren taurin har en positiv effekt på syn, hjerte, nerver, øjne og hud. 
  • Omega-6 fedtsyrer spiller en afgørende rolle i forbindelse med cellens opbygning og funktion. 
  • Omega-3 fedtsyrer som er specielt gode for huden og pelsen. Derudover har den en anti-inflammatorisk effekt. 
  • Selen som styrker immunforsvaret 
  • Mangan som aktiverer en række enzymer og omsætter kulhydraterne og fedtstofferne som neutraliserer frie radikaler.
  • Tilsat e-vitaminer som beskytter kroppens celler mod nedbrydning
  • Indeholder vitamin A, som er en vigtig antioxidant, specielt for kroppens forsvar mod virus. Derudover er det godt for synet, huden, slimhinder og immunsystemet. 
Specifikationer
Varenummer 7613034769923
Bruttovægt 850 g
Mærke purina pro plan
Dyregruppe kat
Konsistens våd
Smag fisk
Alder voksen
Posestørrelse 0 - 4 kg
Ingredienser

Ingredienser
Kød og animalske biprodukter, vegetabilsk proteinekstrakt, fisk og biprodukter af fisk (heraf min. 4% laks), olier og fedtstoffer, mineraler, forskellige sukkerarter, vegetabilske biprodukter.

Tilsætningsstoffer
Vitaminer per kg: A: 10721 I, D3: 578 IU/kg, E: 150 IU, K: 0.04 mg, B1 Tiamin 2.6 mg, B2 Ribo?avin 3.2 mg, B3 Niacin 21.4 mg, B5 Pantotensyre 6.8 mg, B6 Pyridoksin 1.5 mg, B8 Biotin 0.0 mg, B9 Folinsyre 0.3 mg, B12 Kobalamin 0.0 mg
Total B-vitamin 36 mg, Kolin 662 mg.

Essentielle mineraler 
Kalcium 0.3%, fosfor 0.3%, natrium 0.4%, klorid 0.1%, kalium 0.1%, magnesium 0.0%, jern (gennemsnitlig) 30 mg/kg, zink (gennemsnitlig) 73 mg/kg, kobber (gennemsnitlig) 3.7 mg/kg, mangan (gennemsnitlig) 5.3 mg/kg, jod (gennemsnitlig) 0.6 mg/kg, selen (gennemsnitlig) 0.1 mg/kg.

Essentielle omega fedtsyrer 
Omega–6 fedtsyrer 0.20%, omega–3 fedtsyrer 10%, linolsyre 0.90%, arakidonsyre 0.20%, DHA 0.03%.

Andre næringsstoffer 
Taurin 447%.

Analyse
Proteiner 12,06%,

Fedt 4%,

Kulhydrater 1,5%,

Råfiber 1,1%.


Anbefalet foderanvisning
Anbefalet daglig fodermængde (g/dag):

En normal voksen kat (ca. 4 kg), skal fodres med 3 poser per dag fordelt på mindst 2 måltider. 

Fodermængden som kræves er individuelle og kan variere på grund af alder,m aktivitetsniveau og miljø. Det kan være nødvendigt at justere den fodermængde som trænges for at opretholde en optimal kropstilstand. 

Serveres ved stuetemperatur. 

Rent, friskt vand skal altid være tilgængeligt. 



Video




Varen er tilgængelig i følgende butikker:

Listen angiver ikke om varen er på lager, kun i hvilke butikker hvor varen føres. Efterspørgsel på om varen er på lager kontaktes butikken.
Aabenraa
Langebro 40 B
6200 Aabenraa
Telefon: 73 62 00 73
Email: aabenraa@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Aalborg
Stenbukken 4 - City Syd
9200 Aalborg SV
Telefon: 98 18 66 81
Email: aalborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Aarhus, Risskov
Ravnsøvej 50
8240 Risskov
Telefon: 87 46 05 00
Email: risskov@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Aarhus, Skejby
Graham Bells Vej 3
8200 Aarhus N
Telefon: 86 22 78 80
Email: skejby@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Aarhus, Tilst
Anelystparken 11 B
8381 Tilst
Telefon: 86 10 90 63
Email: tilst@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 19:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Aarhus, Viby
Ringvej Syd 96
8260 Viby
Telefon: 86 14 18 47
Email: viby@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 16:00
Brøndby
Søndre Ringvej 41 B
2605 Brøndby
Telefon: 43 76 02 42
Email: broendby@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Esbjerg
Østre Gjesingvej 23
6715 Esbjerg N
Telefon: 76 11 95 96
Email: esbjerg@petworld.dk

Mandag - Torsdag
10:00 - 18:00
Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Fredericia
Vejlevej 101 F
7000 Fredericia
Telefon: 75 95 95 07
Email: fredericia@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 15:00
Søndag
10:00 - 15:00
Frederiksberg
Nordens Plads 6A
2000 Frederiksberg
Telefon: 43 44 00 12
Email: frederiksberg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Frederikshavn
H.C. Ørstedsvej 3 B
9900 Frederikshavn
Telefon: 98 41 01 04
Email: frederikshavn@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Haderslev
Sverigesvej 2 D
6100 Haderslev
Telefon: 74 52 16 11
Email: haderslev@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Helsingør
Birkedalsvej 21
3000 Helsingør
Telefon: 49 25 29 29
Email: helsingoer@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Herlev
Herlev Hovedgade 35
2730 Herlev
Telefon: 44 94 40 10
Email: herlev@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 17:00
Herning
Silkeborgvej 102 F
7400 Herning
Telefon: 97 14 15 74
Email: herning@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Hjørring
Bispetorv 32
9800 Hjørring
Telefon: 98 33 22 10
Email: hjoerring@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
09:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Holstebro
Nyholmvej 3
7500 Holstebro
Telefon: 97 12 04 00
Email: holstebro@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Horsens
Høegh Guldbergs Gade 19B
8700 Horsens
Telefon: 75 65 31 80
Email: horsens@petworld.dk

Mandag - Torsdag
10:00 - 18:00
Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 17:00
Hørsholm
Kongevejscentret 10
2970 Hørsholm
Telefon: 87 39 06 00
Email: hoersholm@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Kolding
Albuen 19 C
6000 Kolding
Telefon: 75 51 95 03
Email: kolding@petworld.dk

Mandag - Torsdag
09:30 - 18:00
Fredag
09:30 - 19:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Kolding, Vonsild
Vonsildvej 1
6000 Kolding
Telefon: 75 50 50 09
Email: vonsild@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Næstved
Vestergårdsvej 18
4700 Næstved
Telefon: 55 70 03 33
Email: naestved@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:00 - 19:00
Lørdag
09:00 - 17:00
Søndag
09:00 - 17:00
Odense
Gørtlervej 11
5230 Odense M
Telefon: 63 95 01 99
Email: odense@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 19:00
Lørdag
10:00 - 17:00
Søndag
10:00 - 17:00
Odense, Bolbro
Grønløkkevej 9 E
5000 Odense C
Telefon: 66 13 15 07
Email: bolbro@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 19:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Randers
Marsvej 19
8960 Randers SØ
Telefon: 86 42 00 19
Email: randers@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Ribe
Moltkes Allé 16
6760 Ribe
Telefon: 75 41 19 19
Email: ribe@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 17:30
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Silkeborg
Nørrevænget 45 B
8600 Silkeborg
Telefon: 86 44 55 69
Email: silkeborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Skive
Holstebrovej 76 A
7800 Skive
Telefon: 97 56 56 28
Email: skive@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
Sønderborg
Grundtvigs Plads 10
6400 Sønderborg
Telefon: 74 47 01 01
Email: soenderborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 16:00
Svendborg
Vestergade 167 A
5700 Svendborg
Telefon: 62 20 31 19
Email: svendborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 17:30
Lørdag
09:30 - 16:00
Søndag
09:30 - 15:00
Vejle
Enghavevej 9
7100 Vejle
Telefon: 75 72 07 08
Email: vejle@petworld.dk

Mandag - Fredag
09:30 - 18:00
Lørdag
09:30 - 15:00
Søndag
10:00 - 15:00
Viborg
Holstebrovej 81 G
8800 Viborg
Telefon: 86 72 12 00
Email: viborg@petworld.dk

Mandag - Fredag
10:00 - 18:00
Lørdag
10:00 - 16:00
Søndag
10:00 - 16:00
´